ВИСЛОВИ ПРО МОВУ, СЛОВО

На початку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. Воно в Бога було споконвіку. Усе через Нього по­стало, і ніщо, що постало, не постало без Нього. І життя було в Нім, а життя було Світлом людей. А Світло у темряві світить, і темрява не огорнула його.       (З Євангелія від Івана)

* * *

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос — більш нічого.

А серце б'ється, ожива, як їх почує!..

Знать, од Бога і голос той, і ті слова

ідуть між люди!..   (Тарас Шевченко)

* * *

Те Слово — Божеє кадило: кадило істини... (Тарас Шевченко)

* * * 

Словом можна вбити й оживити, поранити й ви­лікувати, посіяти тривогу, розсіяти сумнів і засму­тити, викликати посмішку і сльозу, породити віру в людину і заронити невіру, надихнути на працю. Зле, невдале, нерозумне слово може образити, приголомшити людину.           (За Василем Сухомлинським).

* * *

Думки, наче повітря; його годі побачити, але воно твердіше землі і сильніше води: ламає дерева, руйнує будівлі, жене хвилі й кораблі, їсть залізо і камінь, гасить і роздуває полум'я. Так і думки сердечні — начебто немає їх, але від цієї іскри пожежа, хвилювання і руїна, від цього зерна залежить ціле дерево нашого життя.   (Григорій Сковорода)

* * * 

Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за багатство мови...  (Максим Рильський)

* * *

Кожен з нас має гордитися своєю чудовою мовою адже вона того варта.  (Олесь Гончар)

* * * 

Мова — душа кожної національності, її найцінніший скарб. (Іван Огієнко)

* * * 

Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою потрібно вчити все життя.  (Франсуа Вольтер)

     
Переглядів: 431
4.07.2021 -

Категорія: різне

Коментарії до ВИСЛОВИ ПРО МОВУ, СЛОВО:

Ім'я:*
E-Mail:
Питання: 2*2+2?
Відповідь:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера