Міфи слов'янських народів

   Основу культурних надбань кожного народу склада­ють його вірування, звичаї.    

   У слов'янських народів, до яких належать і українці, теж були міфи. В українських давніх оповідях розповідається про тісний зв'язок людини з природою.

     Як і інші народи, прадавні слов'яни вірили в те, що світом правлять боги. Більшість із бо­гів творить добро. Також наші предки поклонялись деревам і духам води, вірили в зорі і Долю. Іноземні мандрівники, вітчизняні літописці X-XI століть повідомляють імена найшанованіших і наймогутніших слов'янських богів: Дажбог, Перун, Велес, Мокош. А були ще Стрибог, Род, Лада і Лель, які з часом забулися, зникли із життя людського. Так творцем Усесвіту був Род, богом сонця, достатку — Даж-бог, богом світла і небесного вогню вважався Сварог. Перун був богом блискавок і грому, пробуджував навесні землю до життя і напував її дощами. Велес — покровитель скотарства, а Ярило — божество ро­дючості. Але є і такі, що можуть занапастити. Наприклад, Чорнобог — бог темряви, ночі, зими, холоду.

    Окрім богів, за уявленнями слов'ян, землю населяли ду­хи. Це добрі та злі сили, які могли втручатися в повсякденне життя. Це домовики, лісовики, мавки, русалки, водяники, від­ьми тощо. Люди вірили, що жити з ними треба в мирі, навіть задобрювати подарунками.

     Наші предки — слов'яни — вшановували дерева і духів води, вірили в зорі та Долю.

 

     З прийняттям нової релігії — християнства — давніх богів забули. І хоча з точки зору сучасної людини віра та наївна і звичаї ті дивні, нехристиянські, відмовитись від них, забути їх неможливо, бо то істо­рія нашого народу, колиска його культури.

     

      
Переглядів: 71
27.06.2021 -

Категорія: різне

Коментарії до Міфи слов'янських народів:

Ім'я:*
E-Mail:
Питання: 2*2+2?
Відповідь:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера