Про слова

Словом названо усе, що ми бачимо, робимо, відчуваємо, усе, що нас оточує, тобто предмети, їхні дії, ознаки, якість, кількість предметів.

У кожній мові для назви одного й того са­мого предмета є свої слова, наприклад, книгу росіяни називають «книжка», англійці — «book», іспанці — «libre».

 

Мова для нас — явище звичне. Здається, вона існувала завжди. Але це не так. Українська мова, якою ми зараз розмовляємо, розвивалася протягом багатьох століть. Розвивається вона й нині.

Дізнаватися про значення старих і нових слів, їх походження дуже цікаво й повчально. Інколи історія одного слова може багато розповісти про давні події, відкриття, зв'язки між народами.

Досліджуючи таємниці мови, учені відкривають не лише історію слів, а й життя народу, його душу.

 

Усі слова мови зібрано в словники.

Є словники тлумачні (у них роз'яснюється значення слова за допомогою інших слів, наприклад: кінь — домашня тварина).

Є орфографічні словники (у них подано правильне написання слів).

Є словники перекладні (у них пояснюється значення слова за допомогою перекладу з однієї мови на іншу), є й інші словники.

 

Слова я, ти, він, вона, воно дуже цікаві, вони вказу­ють на особу, проте не називають її, і часто вживаються в нашому мовленні. Коли роз­повідаєш про себе, кажеш я, коли про друга — він, про подругу — вона, про друзів — вони.

 

У кожній мові є слова, які нічого не назива­ють. Це слова у, в, на, біля, за, під; і, та, а, але. Ці маленькі слова служать для зв'язку між словами й частинами речень і називаються службовими.

    
Переглядів: 128
3.05.2021 -

Категорія: українська мова

Коментарії до Про слова:

Ім'я:*
E-Mail:
Питання: 2*2+2?
Відповідь:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера