Усне мовлення

Під час діалогу користуються усним мовленням, яке має свої правила.

1. Коли розмовляєш із кимсь чи розповідаєш про щось, тон мовлення має бути ввічливим, голос — не дуже гучним, але й не тихим.

2. Слова треба вимовляти чітко, не дуже швидко, але й не дуже повільно.

3. Під час розмови слід дивитися в очі співрозмовника.

4. Коли слухаєш, будь уважним, не перебивай на півслові.

 

Про чемність

Люди часто розмовляють одне з одним: запиту­ють і відповідають, повідомляють якісь нови­ни, висловлюють вдячність, побажання, запрошен­ня і багато іншого. Люди різні. Є ввічливі й неввічливі, лагідні, доброзичливі й сердиті. Від того, яка людина, часто залежить і те, яким тоном вона розмовляє, які слова використовує. Кричати, сваритись, ображати одне одного – це негарно, неввічливо. Ввічливі люди мають терпіння уважно слухати й чемно відповідати, погоджуватися чи ввічливо відмовляти, запрошувати, вітати. Для цього є слова і вислови ввічливості, зокрема слова вітання, подяки й вибачення. Слова будь ласка вживають, коли звертаються з проханням. Слова дякую, спасибі вживають у відповідь на якусь послугу, добру справу. Слова вибач(те) мені, перепрошую вживає той, хто робить якусь прикрість ненавмисне й шкодує про це. Вітаються словами доброго ранку, світлої днини, доброго дня, добридень, привіт, а словами до побачення, на добраніч, бувай, до зустрічі прощаються.

    
Переглядів: 87
3.05.2021 -

Категорія: українська мова

Коментарії до Усне мовлення:

Ім'я:*
E-Mail:
Питання: 2*2+2?
Відповідь:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера