Писемне мовлення
Якщо слова записано буквами, — це писемне мовлення. Акуратне письмо є свідченням поваги до того, хто читатиме твій запис у зошиті.
Правила писемного мовлення.
1. Пиши чітко, красиво, акуратно.
2. Будь уважним під час списування.
3. Перевіряй себе.
4. Якщо помітиш помилку, акуратно закресли й напиши правильно поряд або зверху.
Як виникло письмо
Колись дуже давно люди спілкувалися лише усно. Однак часто виникала потреба передати якусь важливу звістку на далеку відстань. Телефонів і телеграфу ще не було. Як бути?
І тоді люди стали робити на каменях і скелях зарубки — знаки, малюнки, а потім, набагато пізніше, винайшли букви. У кожного народу були свої букви. Вони часто були схожими на букви інших народів. Проте кожен народ буквами став позначати звуки своєї мови. Так виникло письмо. Кожен, хто знав, якою буквою позначається той чи інший звук, міг записати слово, якесь повідомлення і навіть написати книжку.
Книжки писали повільно, бо від руки виводили кожну букву. Це було незручно. І з часом (пройшло багато-багато років) винайшли друкарський верстат. Рукописні букви було незручно друкувати, їх трохи спростили та стали називати друкованими. Тому в алфавітах завжди поряд друкована й рукописна букви.
Щоб навчитися читати й писати, діти в школі стали вивчати ці букви.
З якою швидкістю людина може писати?
Виявляється, що у звичайних умовах швидкість письма дорослої людини становить 15—20 слів на хвилину. Але слід не забувати, що написане нами буде читати інша людина, тому письмо має бути чітким і охайним. Будь уважним, коли щось пишеш!
Категорія: українська мова