КРІТ-НЕБОРАКА (Олександр Копиленко) оповідання
Підійшов я до невеликої калюжі посеред поля. Аж ось біля моїх ніг, просто з-під землі, вилазить невеличке звіреня. Все мокре, чудернацьке, ще й насилу пересуває лапами. Воно ними, неначе веслами, по землі гребе.
Чому ж це кріт опинився на поверхні? А, ясно, в чому справа. Його, небораку1, несподівано залило водою під землею. От він і вистрибнув сюди. Знесилений, мокрий, змерз на повітрі.
Взяв я крота в руки, обігрів трохи, виніс на горб і пустив. Він так моторно2 зарився в землю, ніби туди пірнув. От техніка, га?
А уявіть собі, що кротові треба було б усю землю зі своїх ходів викидати нагору. Так то ж цілі вагони. І куди він діває землю?
Це питання зацікавило інженерів, які думали над проектом підземного човна. Крота помістили в дерев'яний ящик з добре утрамбованою землею. І просвітили ящик рентгенівським промінням. Виявилося, що кріт спочатку дробить землю зубами, ніби свердлить її, і гребе сильними передніми лапами. Далі, за допомогою шиї, плечей і тих-таки передніх лап, впресовує, утрамбовує землю в стіни прогризеного ходу.
Отак інженери вчились у крота.
1. Неборака — той, хто викликає співчуття.
2. Моторно — дуже швидко.
Категорія: біологія