Міфи про Геракла (Скорочено)

Міфи про Геракла

 

Переказ:

Найулюбленішим героєм давніх греків був Геракл, син Зевса і смертної жінки Алкени. Гера, дружина Зевса-Громовержця, зненавиділа позашлюбного сина свого чоловіка, тому зробила все, щоб могутній і щирий герой мусив підкорятися неймовірним завданням боягузливого і пихатого царя Еврисфея.

 

Авгієві стайні

 

Подвиг п’ятий

Цитата:

Цар Еврисфей довго не міг, отямитися — не так з переляку, як з розпачу: адже Геракл знову повернувся переможцем з тяжкого випробування, ще й, на прикрість цареві, приволік того вепра, що мав роздерти героя на шматки.

"Що ж тепер йому загадати?" — сушив собі голову недолугий цар, та, певне, нічого б і не надумав, якби не його могутня спільниця Гера.

Лихопомна богиня з’явилася Еврисфеєві якось уві сні й підказала загадати герою таке, що було не тільки нездійсненне, а й ганебне, принизливе навік для звичайної людини.

Ще й на світ не світилось, як втішений Еврисфей послав свого оповісника Копрея до Геракла із суворим наказом йти негайно в Еліду до царя Авгія і за один день вичистити в нього всі стайні.

Зачувши цей дивний наказ, Геракл аж спаленів з образи.

Щиро здивувався Авгій, коли побачив перед собою уславленого Геракла, а надто як почув, що той узявся за один день вичистити всі його стайні.

—          Та хіба один чоловік таке здужає? — спитав, не ймучи віри елідський цар. — Якби зібрати людей з усієї моєї держави, то і вони не впоралися б за день.

— А я це зроблю сам-один, — спокійно відказав Геракл.

—          Ні, не зробиш! — затявся Авгій. — Закладаюсь, не зробиш.

—          І я закладаюсь, — усміхнувся герой. — Якщо я виграю, ти віддаєш мені десятину твоєї худоби, гаразд?

—          Гаразд! — не замислюючись, погодився цар, певний, що Геракл неодмінно програє. ‘

Покликали у свідки Авгієвого найстаршого сина Філея.

Переказ:

Зранку Геракл узявся до роботи: копав рівчак, який би з’єднував бурх7іи- ву річку Пеней зі стайнями Авгій.

А коли струмені води ринули до рівчака, вони самі змили весь гній, солому і болото. Після того, як робота була зроблена, Геракл завалив камінням рівчак, і вода знов пішла своїм плином.

Авгій програв заклад, але не віддав нічого, прогнавши Геракла і свого сина Філея, що став на сторону могутнього героя.

 

Пес Цербер

 

Подвиг дванадцятий

Переказ:

Коли Гераклові залишилося послужити царю Еврисфею востаннє, Гера, щоб занапастити героя, порадила Еврисфею зажадати від Геракла неймовірного: привести з підземного царства мертвих вартового пса Цербера, що мав три голови і дракона замість хвоста.

Геракл спитав дозволу у царя підземного царства — Аїда — взяти з собою до Мікен Цербера, на що підступний Аїд відповів: "Забирай, коли подужаєш його без зброї".

Старий перевізник Харон, який знав про Аїдову волю, перевіз Геракла і подоланого ним Цербера через південну річку скорботи Ахеронт. Коли цар Еврисфей побачив чудовисько, зміг лише вимовити: "Герой тепер вільний... Хай іде...".
Переглядів: 1952
15.10.2017 -

Категорія: ЧИТАТИ (Зарубіжна література) » 6 клас (зар.літ)

Коментарії до Міфи про Геракла (Скорочено):

Ім'я:*
E-Mail:
Питання: 2*2+2?
Відповідь:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера