ІГРИ НЕСКОРЕНИХ науково-популярне оповідання
У 2013 році принц Гаррі (герцог Сассекський з Великої Британії) відвідав Warrior Games (Ігри воїнів) у США. Учасниками цих ігор були військовослужбовці, які одержали травми. Принц побачив, що спорт відіграє важливу та корисну роль у реабілітації1 поранених, травмованих або хворих військовослужбовців та ветеранів.
Принц Гаррі заснував Фундацію Ігор Нескорених (Invictus Games Foundation).
Уже в березні 2014 року відбулися перші Ігри Нескорених у Лондоні. У них узяли участь 400 спортсменів із 13 країн.
У вступній промові принц сказав: «Більшість із нас ніколи не зіткнеться з жахами поля бою. Жахами, які здатні назавжди залишити слід на тілі та в душі чоловіків і жінок, що віддано служили своїй країні. Як їм вдається подолати наслідки важких травм? Як ми можемо змінити сприйняття людей з інвалідністю в суспільстві та розповісти всьому світу про силу підтримки на шляху до відновлення? Ігри Invictus Games демонструватимуть силу спорту, підтримку воїнів з інвалідністю». Він також повідомив, що травмовані солдати не будуть забуті, і звернувся до майбутніх глядачів Ігор: «Прийдіть і покажіть свою підтримку, гляньте, через що цим воякам довелося пройти».
Другі Ігри відбулися через два роки, у травні 2016, в Орландо, а кількість учасників зросла до 500 осіб із 15 країн.
Треті Ігри в канадському Торонто, що відбулись у вересні 2017 року, стали найбільшими змаганнями в історії Іпуіоіпв Games та запам'яталися всій Україні першим виступом нашої збірної.
У 2018 році Австралія стала четвертою країною, яка приймала Ігри Нескорених. На них приїхали учасники з 8 країн, включно з Україною. Змагання проходили з 11 видів спорту.
Глядачі на трибунах оваціями підтримували змагальний дух учасників з важкими травмами, ампутованими кінцівками. А учасники долали бігові дистанції, крутили педалі велосипедів, веслували, стріляли з лука…
Учасники української команди вже мають чималі досягнення. В Канаді вони завоювали 8 золотих, 3 срібні та 3 бронзові медалі. В Австралії українські спортсмени здобули 7 золотих, 10 срібних та 3 бронзові медалі.
1. Реабілітація — відновлення здоров'я осіб, які перенесли травми та захворювання.
Категорія: різне