ПАПЕРОВА ІСТОРІЯ (Юрій Колесниченко, Григорій Філановський) науково-художнє оповідання
Папір народився в Китаї. Його винайшов чоловік на ім'я Цай Лунь.
Як же тоді робили папір? Брали бамбук, вербу чи якесь інше дерево. Довго товкли їх у ступі, аж поки не утворювалося деревне борошно. Тоді це борошно розмішували у воді. Масу, схожу на кашу, проціджували крізь решето. Вода стікала, а на квадратному решеті лишався тонкий шар кашиці. Його обережно знімали і висушували — це й був папір.
І досі збереглися старовинні китайські документи, написані на такому папері.
У Китаї виробництво паперу довго тримали в секреті. Та ніякий секрет не може бути вічним. Минали роки, і свій папір з'явився в багатьох країнах.
Згодом люди навчилися не лише писати на папері, а й друкувати. Скільки часу витрачали раніше на переписування книжок! А друкувати книжки стало швидше. Тільки треба заготувати багато паперу. І тут людям прийшли на допомогу машини. Вони значно полегшили їхню працю. Паперова стрічка вискакує з машини зі швидкістю поїзда! Підхоплюють її інші машини, ріжуть на аркуші, складають, скріплюють — і зошит готовий. За одну годину біля машини виростає ціла гора зошитів!
Сьогодні на папері всі пишуть, малюють. А ще з нього роблять капелюхи, кораблики, інші вироби. Поява цього матеріалу зробила величезний крок у розвитку всього людства...
Категорія: історія