ІСТОРІЯ СНІГОВИКА науково-художнє оповідання
Чи ти замислювався, друже, що символізує сніговик за вікном та кому вперше спало на думку зліпити такого зимового красеня?
Сніговик — відомий в усьому світі символ зимових свят. Щойно випаде перший сніг, дітвора залюбки вибігає надвір, щоб зліпити сніговика. Дорослі охоче допомагають малюкам, радіють приходу зими, наче повертаються в чудовий світ дитинства.
Сніговиків ліплять з кількох куль, замість очей зазвичай вставляють шматочки вугілля або ґудзики, замість носа — морквинку, а в руку дають мітлу. На голові сніговика красується відро, а шию прикрашає намисто з ягід або барвистий шарф.
У багатьох країнах побутують старовинні повір'я і традиції, пов'язані зі сніговими чоловічками. Науковці стверджують, що сніговики відомі з часів середньовіччя. Найдавніший малюнок із зображенням сніговика знайдено в книзі, датованій 1380 роком.
У європейських країнах до початку XIX століття сніговики символізували темні сили. Люди боялися їх і намагалися обходити стороною. Навіть подивитися на снігову фігуру вважалося поганою прикметою. Побутувала думка, що сніговики впливають на морози, керують хурделицею, зберігають або нищать врожаї.
У нашій країні здавна приязно ставилися до сніговиків. Їх вважали чарівниками, янголами, які допомагають людям пережити холодну зиму. Щоб навесні сніговик зміг полетіти на небо, йому давали мітлу.
Європейці зазвичай прикрашають сніговиків гірляндами, шарфами, рукавичками, кумедними капелюшками чи шапками. Сьогодні в багатьох країнах улаштовують конкурси зі створення гігантських снігових скульптур. Дорослі та діти залюбки беруть участь у таких змаганнях. Ліплення сніговиків — весела розвага, що розпочинає низку чудових зимових свят.
Категорія: різне