СПІВУЧА ПІР'ЇНКА (Василь Сухомлинський) казка

    Є на світі дивовижний птах — Стрепет. Він співає... чим, як ви думаєте, діти? Він співає крилом. Має він у своєму крилі особливу співучу пір'їнку. Летить Стре­пет, і коли захочеться йому співати, то розправляє крила так, що співуча пір'їнка висувається і наст­роюється на спів. Лунає тонкий свист. Схожий він і на звучання найтоншої струни, коли по ній водити смич­ком, і на пісню вітру в тонкій стеблині очерету.

    Та ось трапилось лихо. Загубив Стрепет співучу пір'їнку. Випала вона й упала на землю. Захотілось Стрепетові поспівати, а співучої пір'їнки немає.

    Маленький Сергійко знайшов на землі співучу пір'їнку Стрепета, підняв її, побіг — і пір'їнка заспівала.

    Почув Стрепет спів своєї пір'їнки, прилетів до хлоп­чика й просить:

— Хлопчику, віддай мою співучу пір'їнку. Я не можу жити без пісні.

    Повернув Сергійко Стрепетові співучу пір'їнку. Багато років прожив на світі чоловік, що виріс з ма­ленького Сергійка. Часто він згадував Стрепета, думав: «У кожної людини є своя співуча пір'їнка. Нещасливий той, у кого такої пір'їнки немає».

 
Переглядів: 203
11.02.2023 -

Категорія: казка літературна

Коментарії до СПІВУЧА ПІР'ЇНКА (Василь Сухомлинський) казка:

Ім'я:*
E-Mail:
Питання: 2*2+2?
Відповідь:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера